BIG B. P.

Během vyvrcholení prvního světového Jamboree (1920) vyslovil James E. West, výkoný náčelník amerických skautů, napůl žertem, napůl vážně, aby byl Baden Powellovi udělen titul velkého indiánského náčelníka. B.-P. ten nápad pobavil, ale během iniciačního obřadu následujícího dne jeden z mladých skautů z ohromného množství diváků najednou vykřikl: „Ať žije světový skautský náčelník!“ Bouře nadšení, jež v zápětí propukla, potvrdila okamžitě oprávněnost tohoto návrhu, a tak byl toho nezapomenutelného 6. srpna 1920 B.-P. oficiálně uznán světovým skautským náčelníkem.

volně z knihy 250 milionů skautů, László Nagy

Titul světového skautského náčelníka už nikdy nebyl udělen a B. P. se tak stal jediným jeho nositelem.

Existuje vůbec nějaká skautská klubovna, kde by nevisel portrét zakladatele skautingu? Asi ne.
My jsme se rozhodli, že velikost a jedinečnost B. P. si u nás ve skautském domě zaslouží opravdu čestné místo a odpovídající provedení.
Jako předloha nám posloužil obrázek z internetu. Pak už stačily jen dva nedělní večery.
Výsledek si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo přímo u nás ve skautském domě.

Tento záznam byl publikován v Kronika . Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *