Maratón dopisů za lidská práva

22 dopisů do pěti zemí světa. Při letošním ročníku maratonu dopisů jsme psali do Brazílie, Kyrgyzstánu, Jihoafrické republiky, Íránu a na Ukrajinu. Žádali jsme místní autority, aby se zastaly aktivistek za lidská práva.

Díky všem za účast.

Smyslem Maratonu je společně ručně napsat či nakreslit co největší množství dopisů s výzvami vládám či úřadům příslušných zemí s cílem upozornit na porušování práv obránců lidských práv. Za jednotlivé případy se ve stejnou chvíli apeluje ve většině zemí světa, což vytváří mezinárodní tlak, který příslušné autority nemohou jen tak ignorovat. Proto se téměř u třetiny případů podaří prosadit zásadní změnu, v dalších sledujeme alespoň částečný pozitivní vývoj a morální přínos obětem bezpráví a jejich blízkým.

Víc informací o maratónu na http://maraton.amnesty.cz/

Několik fotek z našeho psaní na http://photos.app.goo.gl/86ot735hagHT8b2d7


Tento záznam byl publikován v Kronika . Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *