Jdeme společně na film

10 miliard – Co máte na talíři

Jeden svět – režie Valentin Thurn, Německo, 2015, 102 minut

Jaký způsob produkce potravin dokáže uživit rostoucí počet lidí na této planetě? Nestojí svět na rozhraní potravinové katastrofy? Režisér Valentin Thurn, jehož úspěšný film Z popelnice do lednice byl uveden na festivalu Jeden svět v roce 2012, analyticky rozebírá jednotlivé přístupy zemědělství, od mechanizovaného průmyslového způsobu přes umělou výrobu potravin po městské zahradničení na parkovacích stáních. Film servíruje různorodé pohledy ze všech koutů světa, finální rozhodnutí je však na každém z nás: jaké jídlo si na svůj talíř sami vybereme?

Vstup zdarma (promítá se v sále vedle kavárny, není ani nutné si cokoli objednávat).

Promítání se koná v kavárně Káva s párou, Jarošova 165/32.

Sejdeme se v 17:55 u lokomotivy před kavárnou.

O filmu

Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *