Udělej si roverskou hůl

Roveři, představující dospívající kategorii Junáka, užívají jako symbol poutnickou, tzv. roverskou hůl. (Význam slova „rover“, přejatého z angličtiny, je poutník, ve smyslu úspěšné životní poutě.) Roverské hůl je 145 cm dlouhý lískový prut, 2-2,5 cm silný, na jehož vrcholku počíná rozvětvení ve tvaru Y (odříznutí větví asi 8 cm nad rozvětvením). Roverské hůl nepatří do běžné junácké výstroje, používá se pouze k významným příležitostem.

Roverská wikipedie

Udělej si vlastní roverskou hůl. V citaci z Roverské wikipedie máš popis, jak roverská hůl vypadá. Není nijak přesný a vyčerpávající, ale tím víc prostoru, pro tvou fantazii.
I když je psáno, že hůl se dnes používá při slavnostních příležitostech, dřív sloužila jako běžná součást roverova vybavení, jak při putování, tak třeba při stavbě večerního přístřešku z celty. Sám se rozhodni, jak budeš hůl používat.

Stejně tak záleží jen na tobě, jestli si výrobu a zasvěcení hole, spojíš s nějakým osobním rituálem, roverským putováním a tak podobně.

Výzva není nijak časově omezená. Můžeš se do ní pustit hned nebo si výrobu nechat pro nějakou slavnostní příležitost.

Přijímáš výzvu? Máš už svou hůl? Vyrábíš jí a chceš se o nápady podělit s ostatními? Napiš do komentářů.

Tento záznam byl publikován v Výzvy . Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *