Jeden svět: Zemřít pro design

Přijď na pravidelné měsíční promítání dokumentárního filmu z festivalu Jeden svět.

Tentokrát na téma výroby elektroniky v továrnách v Asii.

Výroba notebooků, mobilů a elektroniky vůbec je toxická. Zaměstnanci kvůli agresivním chemikáliím umírají na nové druhy rakoviny, mají postižené děti. Výrobci to vědí. Maří soudní procesy a tutlají informace už 30 let. Jedovaté látky nelze zlikvidovat. Rozežírají nádrže, pronikají do vzduchu, cestují po planetě – a škodí všem. Snímek metodicky rozkrývá problém globálních rozměrů. A ukazuje, jak je dále stupňován nelidskými podmínkami v čínských výrobnách, technikami „likvidace“ starých přístrojů či praktikami, jimiž firmy dál nutí zákazníky kupovat nové modely. Na druhou stranu, ve světě se najdou i kutilové razící šetrné cesty, jak s elektronikou zacházet, aby pro nás neměla fatální následky.

Režie: Sue Williams
Země původu: USA
Rok výroby: 2016
Stopáž: 73 min.

Jaké téma film postihuje?
Diktátorské režimy, Ekologie a zodpovědná spotřeba, Porušování lidských práv

KDY: ve středu 9. října od 18:00
KDE: v roverské klubovně

Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *