Skautská konference : Budoucnost začíná nyní

Josef Průša – Co všechno si vytiskneme? Foto: Špendlík

Společně jsme se vypravili na skautskou konferenci Budoucnost začíná nyní, která se konala v Praze. Jeli jsme načerpat inspiraci a už jen prostor Vnitroblocku, kam jsme dorazili, byl inspirací sám o sobě. Koukněte se sami a nebo ještě léte Vnitroblock někdy navštivte.

A jaké jsou dojmy, postřehy a inspirace z konference samotné?

Stejně tak jako samotný Vnitroblock mě oslovila přednáška jeho zakladatele Lukáše Žďárského. Dávat smysl opuštěným místům mi dává smysl 🙂
Patří do skauta morseovka? V době sociálních sítí? Přednáška Vojtěcha Olbrechta byla určitě k zamyšlení i k diskuzi na kterou ale, buhužel, nebyl ve formátu konference prostor. Škoda. Méně přednášek a víc prostoru pro diskuze by mi vyhovovalo víc.
Do třetice mě zaujala přednáška Josefa Průši. Kolik věcí se dá 3D vytisknout a nemusí to být jen přívěšky na klíče. Co si pořídit do klubovny 3D tiskárnu? Budoucnost totiž začíná nyní 😉

Alík

Všechny přednášky byly moc zajímavé. Nejvíc mě zaujalo téma potravin a skautingu v době sociálních sítí. Určitě by bylo fajn nechat více prostoru pro otázky a diskuzi. Možná méně témat, ale delší prostor pro ně. Na druhou stranu, tím, že každé z těch složitých a důležitých témat bylo jen tak lehce nakousnuto, dostali posluchači možnost se nad ním sami zamyslet.“

Špendlik

Nakonec jsme stihli ještě videomaping na Karlínském náměstí, který tu probíhal v rámci festivalu světla Signal.

Prohlídněte si fotky z konference od Špendlíka.

Tento záznam byl publikován v Kronika . Uložit odkaz do záložek.